Bereme si kšiltovku s potiskem na vodáckou akci



Vodáctví je v naší zemi velmi rozšířenou sportovní aktivitou a pro někoho to znamená i životní styl. Zajímavé je, že v naší zemi vyrůstají talentovaní vodáci, kteří důstojně reprezentují Českou republiku i na olympijských hrách. Připomeňme kupříkladu olympiádu v Tokiu a zlatou medaili Jiřího Prskavce v kategorii K1. Vodní slalomáři samozřejmě nebrázdí divokou vodu v kšiltovkách s potiskem Promo dárky, to dá rozum, ovšem nasazovat si helmu pro splouvání Berounky je přece jen trochu přehnané. Vodáci na Berounce ale mohou ocenit pokrývku hlavy z následujících důvodů:

lodě na břehu

Patříme k sobě – představte si, že jste se zamiloval do své o šest let mladší dívky jménem Eva a zvete jí k plavbě z Chrástu u Plzně až do Nižboru – na týdenní vodácké putování. Spolu s vámi tu budou její vrstevníci, ovšem chcete-li se s Evou nějak odlišit a dát najevo ostatním, že patříte k sobě, že tvoříte pár, a že také máte v úmyslu brzy uzavřít manželství a založit rodinu, necháte si potisknout kšiltovky vašimi jmény a patřičným komentářem, například Pavel je můj muž či Eva je moje žena. Bude to perfektní, výstižné, srozumitelné a jasné.

To Slunce ale praží – úžeh je přehřátí mozku vlivem přímého slunečního záření a kšiltovka může být v tomto směru nápomocná. Vodáci často tráví mnoho hodin na hladině řeky, která není vůči Slunci chráněná, a tak tu kšiltovka nebo alespoň slaměný klobouk v rámci recese přijdou vhod.

řeka Berounka

Ochladilo se a prší – ne vždy ale bývá na vodě slunečno, může se zatáhnout a přijít krátká přeháňka. Tehdy přijde kšiltovka samozřejmě také vhod, částečně chrání proti dešťové vodě a chrání i před silnějším větrem. Čepice zkrátka na hlavu patří a pobyt v přírodě je přesně tou situací, kde to má opravdový význam.

Frajeřinky – někteří frajeři nosí kšiltovky kšiltem dozadu, tehdy však kšilt neplní svou původní ochrannou funkci, ale chcete-li čepici takto oblékat, proč ne?