Čistá voda rovná se lepší koupání

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří mají na zahradě vlastní bazén, jistě moc dobře víte, se nejedná pouze o radost, ale i o velkou starost. O bazén je totiž nutné pečovat, obzvláště pak o vodu, která se v něm nachází. Čistá voda nejenže lépe vypadá a voní, ale hlavně se v ní nemnoží nebezpeční mikrobi, kteří mohou usilovat o vaše zdraví. Většinou pouze způsobují zarudnutí pokožky, ale když jsou silní a je jich opravdu hodně, mohou vyvolávat i různé nepříjemné stavy v čele se zvracení. Záleží samozřejmě na typu bakterií. To je samozřejmě důvod dávat na čistotu vody co největší zřetel.
táta s mimčem v bazénu
– Než se dáte do likvidaci mikroskopických nepřátel, měli byste nejprve vodu očistit o pevných nečistot, případně rozličných usazenin na dně a stěnách bazénu. Na nečistoty bohatě postačí sítko, případně natažení bazénové plachty. Co se týče usazenin, tam už je to náročnější. Jejich odstranění je přitom nezbytné. Lze to udělat dvěma způsoby – složitě a jednoduše. Složitě je to tehdy, když jste nuceni vypustit vodu v bazénu a odstranit usazeniny ručně. Jednodušší způsob je stejně účinný, ale nemusíte kvůli němu vypouštět vodu. Stačí, když si pořídíte speciální bazénový vysavač, se kterým dokážete očistit jak dno, tak i stěny. Vysavače, zvláště pak automatické typy, však nejsou zrovna nejlevnější. Mohou vyjít i na více než dvacet tisíc korun.
nohy na kraji bazénu
– Co se týče zbavení bazénu rozličných mikrobů, je to mnohem jednodušší. Stačí si zvolit některý ze speciálních dezinfekčních prostředků. V našich končinách dominují hlavně preparáty, které obsahují chlór. Mají velký účinek a výhodné rovněž je, že jsou cenově dostupnější než jiné typy bazénových dezinfekcí. Ty se většinou pořizují v případě, že je chlór některým ze členů rodiny špatně snášen. Může totiž ve vzácných případech působit negativně na pokožku, případně na spojivky .