Dokonale ošetřené koupání i v chladném mrazivém počasí

S příchodem chladných podzimních dnů se majitelé všech venkovních koupacích zařízení musí postarat o kvalitní přípravu na další koupací sezónu. Možná Vám připadne divné, že se musíte o Vaše koupání starat, i když jej nevyužíváte, ale pokud chcete, aby Vám sloužilo i další léta, tak je potřeba je zazimovat, tedy připravit na nadcházející chladné a mrazivé počasí, aby nedošlo k poškození koupacího zařízení nebo některých jeho částí.

žlutý kruh

Zazimování bazénů není až tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Samozřejmě je potřeba ještě naposledy důkladně vodu vyčistit, naposled zkontrolovat za pomocí testeru, jestli vodě nic nechybí a dodat jí potřebné přípravky pro úpravu vody. Pak snížit hladinu vody pod úroveň filtrace a odstranit z hladiny všechny plovoucí předměty, jako je třeba plovák či skimmer a přistoupit k použití tak zvaného zazimovače, který se vodu postará v době chladného a mrazivého počasí.

Tento přípravek najdete v naší široké nabídce ve dvou různých provedeních a také v různě velkých baleních a to podle velikosti či obsahu Vašeho koupání. Použití tohoto přípravku je opravdu velmi důležité. Každopádně nezapomeňte, že i tento přípravek se musí dostat do celého obsahu vody a tak je důležité jej dobře promíchat se zbylou vodou ve Vašem koupání. K zazimování bazénů je také dobré použít kvalitní dilatační plováky, které se rozmístí po hladině vody a díky jejich skvělé deformitě zajistí, že se Vaše koupací zařízení nepoškodí kvůli rozpínajícímu se ledu v období mrazů.

list

No a vlastně tímto už celá akce končí. Stačí už jen zakrýt plachtou. Samozřejmě, že je potřeba se postarat i o další části Vašeho koupání, jako jsou hadice, které se musí propláchnout a hlavně filtrace, ve které byste neměli nechat písek, ale vypláchnout ji a písek nechat proschnout, pokud jej chcete použít i další rok. Ovšem není problém si zajistit službu zazimování bazénů, kterou Vám také nabízíme.