Fuerteventura – ostrov klidu i turistických letovisek

Líbilo by se vám strávit dovolenou na místě, v němž byste měli k dispozici zázemí kvalitních turistických letovisek a zároveň se mohli během několika minut ocitnout v panenské přírodě, kde byste se cítili na hony vzdáleni od civilizace?
 skalnaté pobřeží
Pokud jste odpověděli ano, měli byste zvážit návštěvu Fuerteventury.
 
Ta tvoří součást Kanárských ostrovů. Na přibližně 1600 km čtverečních zde žije jen o něco více než 100 tisíc obyvatel. Jak si asi umíte představit, narazíte zde díky tomu na spoustu odlehlých zákoutí.
 
Například v podzimních měsících se stačí vydat několik zastávek autobusem z turisticky populárního městečka Corralejo. Čeká tu na vás spousta písečných pláží a s trochou štěstí se může stát, že jednu z nich budete mít zcela pro sebe.
 
Ještě více soukromí zažijete na západním pobřeží. Většina pláží se zde schovává mezi skalisky a díky povětrnostním podmínkám se těší velké popularitě mezi vyznavači surfingu a windsurfingu.
 
Vydáte-li se do těchto končin, začněte v tradiční rybářské vesnici El Cotillo. Ačkoliv již zde by se dalo strávit hodně času, byla by škoda se spokojit pouze s prvními hezkými místy, na která narazíte.
 
V El Cotillo končí vyasfaltované silnice a začíná cesta vedoucí do hlubin ostrova. Ve vesnici si můžete půjčit horské kolo a vydat se na celodenní výlet. Patříte-li mezi pohodlnější typ turistů, doporučuji v některém z větších měst nebo hned na letišti pronajmout terénní vozidlo.
 
Při pohledu na pohoří Fuerteventury rozhodně nepřehlédnete jeho sopečný původ. Narozdíl od ostatních Kanárských ostrovů na Fuerteventuře nenajdete žádnou extrémně vysokou horu. Ta nejvyšší, Pico de la Zarza, se tyčí pouhých 807 metrů nad mořem.
mraky nad horami
 
Za návštěvu určitě stojí také hlavní město Puerto del Rosario. Naleznete v něm několik muzeí, jako například Ecomuseo La Alcogida. Tvoří jej 7 tradičních domů, udržovaných v původní podobě.