I chodba může být útulná a vkusná

Také často přemýšlíte, tak proměnit vaší ponurou a studenou chodbu v příjemný prostor? Chodbu mnohdy bereme pouze jako určitý druh komunikace, kde se zdržuje jen ojediněle a právě proto mnohdy působí takovým dojmem. Přitom právě tento prostor je mnohdy ten úplně první, který uvidí návštěva při vstupu dovnitř. Jak tedy tento prostor vylepšit, aby se v něm nejenom návštěva, ale i vy cítili příjemně?

točité schodiště

Je sice pravda, že chodby mnohdy dispozičně nejsou řešeny úplně šťastně a tak z nich i s největší snahou obývací pokoj nikdy neuděláme, ale alespoň nemusí vypadat tak žalostě, jako z filmů našich babiček. Kdekdo jí vnímá jen coby průchozí místnost, ve které se nikdo nezdržuje nezbytně dlouhou dobu, proto tu není potřeba denního světla a mnohdy ani topení. Ovšem tohle je jedna ze zásadních chyb, kterých bychom se měli vyvarovat. Jak se v nějakém prostoru můžeme cítit dobře, když nám zimou drkotají zuby. V chodbě není potřeba udržovat pokojovou teplotu, ale stačí zavlažit a místnost bude hned působit přívětivěji. Svoje udělá i dostatek světla, dekorace a vkusné vybavení. Chodba by rozhodně neměla být místem, kde nábytek chodí dožít. Pokud máte na chodbě samonosné schodiště Kmkdesign, už samo o sobě představuje skvělou dekoraci!

  • Světlo

Téměř každá chodba má problém s nedostatkem denního světla, to neznamená, že musí přesto působit ponuře. Je sice pravda, že ideální je právě přirozené světlo, ale ne vždy disponuje chodba oknem nebo světlíkem. Nedostatek přirozeného světla ale můžete vyřešit i důmyslně za pomoci prosklených dveří nebo světlovodů.

  • Barvy

neútulná předsíň

Tmavé a výrazné barvy se hodí do velkého prostoru, ovšem v tom malém moc parády neudělají. Chodbu opticky zvětší právě světlé odstíny barev. Mnoho lidí pak sáhne právě po univerzální bílé, která nakonec působí velmi elegantně a je s ní minimum práce. Ovšem počítejte s tím, že bílá bílou dlouho nezůstane, pokud máte doma menší děti.