Jak zvelebit zahradu?


Pro mnohé z nás je zahrada místem, kdy hlavně v letních měsících trávíme spoustu času, i na základě našich koníčků a kreativity jí postupně dotváříme k obrazu svému. K zvelebení zahrady toho přitom často nepotřebujeme příliš. Udržovaný trávník, kvetoucí zahrady nebo příjemné posezení dokáží s malým zeleným pláckem doslova kouzla.

Každá zahrada se může dříve nebo později stát místem pro odpočinek a relaxaci. Mnohdy k tomu stačí opravdu málo: chytré nápady a pár šikovných rukou, kteří dokáží nápady přetvořit v realitu.

Udržovaný trávník je základ úspěchu

zelený trávník

Trávník tvoří neodmyslitelnou část každé zahrady. I sebekrásnější dekoraci tak může úplně zastínit špatně vypadající trávník. Letošní léto bude asi opět ve znamení vysokých teplot a minima srážek, trávník proto může začít velmi rychle žloutnout pro nedostatek vláhy. Trávník proto sečte jen v nejvyšší nutnosti a rozhodně ne na nejnižší výšku. Frekvence sečení není přesně daná, vždy záleží na sezónním růstu.

Ekologická vlna

sázení semen

Lidem v posledních letech už není životní prostředí lhostejné a ekologie se tak stává velmi skloňovaným pojmem. A navíc není lepší místo než zahrada, kde svoje ekologické smýšlení můžeme využít v praxi. Vlastní kompost, ručně vyrobený nábytek, pěstování zeleniny a ovoce, to je jen malý výčet věcí, díky kterým můžete udělat něco pro přírodu. Ideálním doplňkem pak mohou být staré dřevěné palety, kterým hravě vdechnete nový život.

Posezení pro každého

Co by to bylo za zahradu bez příjemného posezení. Dřevěné pergoly a přístřešky jsou ideálním řešením. Krytý prostor nabízí útočiště na odpolední odpočinek s dobrou knihou, grilování nebo posezení s přáteli. Dřevěná konstrukce navíc může sloužit coby opěrný systém pro nejrůznější druhy popínavých keřů, květin nebo vinné révy. Pergolu pak stačí doplnit o osvětlení a zdroj tepla a sezóna pobytu na zahradě se rázem prodlužuje.