Na kolo v létě i v zimě

Jezdění na kole je sport i zábava zároveň. Cyklistice se na nějaké úrovni věnují desítky až stovky miliónů lidí po celém světě. Na kole můžete dojet prakticky kamkoliv. Stačím mít jen dostatečné množství sil, vytrvalost a samozřejmě kvalitní stroj. Hodně lidí využívá tento dopravní prostředek k ježdění do zaměstnání, respektive do školy. Je to levné a ekologické řešení zároveň. Nemusíte si každý den kupovat lístky na vlak nebo do autobusu nebo spalovat drahý benzín ve svém autě. Navíc díky pravidelnému ježdění se vám výrazně zlepší fyzička. Posílíte tím jak stehenní a hýžďové svaly, tak i sval srdeční.
skok na kole
Správné oblečení
Nejen při dojíždění na kole do práce, ale také například i při horské cyklistice potřebujete to správné oblečení. V letních měsících bohatě postačí tričko s krátkým rukávem a kalhoty, respektive bermudy, ale pokud využíváte kolo jako cestovní prostředek i do zaměstnání, měli byste si pořídit kvalitní oblečení, ve kterém vám nebude zima ani na podzim a zároveň, které bude stoprocentně nepromokavé. Jízda v běžné pérovce je totiž poměrně náročná. Rozhodně byste měli investovat i do kvalitní obuvi, která se jen tak neponičí. Je nutné, aby dobře seděla a vy jste tak mohli do pedálů pořádně šlápnout.
cyklistka se psem
Bezpečnostní prvky
Cyklisté jsou nedílnou součástí silničního provozu a tak je nutné, aby se podle toho chovali. Není nutné mít nastudována všechna pravidla silničního provozu, ale základy byste určitě znát měli. Samozřejmostí je nepít před jízdou žádný alkohol. V případě, že vás policie chytí na kole s alkoholem v krvi, nejenže půjdete domů pěšky, ale ještě nejspíš přijdete i o řidičák, pokud tedy nějaký máte. Je také nutné myslet na bezpečnostní reflexní prvky.
košík na kole

Ty si můžete pořídit zvláště v podobě reflexních pásek, nebo mohou být již součástí oblečení. Za jejich absenci nejenže můžete dostat pokutu, ale navíc se sami vystavíte nebezpečí nehody. Při dešti nebo sněžení řidič auta často v noci cyklistu nemá šanci bez reflexních prvků vůbec zpozorovat.