Na problém nemusíme být sami

Většina takových zaručených diet, kdy zázračně za pár dnů máme doslova pěkně vypracovanou postavu, že by nám mohly atletky závidět, nás hned na začátku vtáhne do svých pravidel. Nejsou zrovna moc příjemná, protože se dozvíme, co máme a naopak zase nemáme dělat, nebo dokonce rovnou nesmíme. Tady přestává veškerá sranda. A nebudeme si nalhávat, že najednou nás zrovna přepadne takový ten pocit, že když to co nesmím, nedostanu, tak snad umřu. Chvíli statečně odoláváme, ale pak stejně podlehneme té tajemné skříňce s danou pochutinou.

zdravá snídaně

Takže přišlo selhání a místo radosti přichází odsouzení. Ruku v ruce ho bude následovat rozhodnutí, že to nikdy nedokážeme a tak to vlastně ani nemá cenu dál pokoušet. A ruku na srdce, někdy je to skutečně lepší, než se trápit doslova drastickými zákazy a příkazy, které ve finále ani nikam nevedou. Pak se může stát i to, že dobré a hodnotné jídlo budeme spojovat s negativními emocemi a vybudujeme si velmi špatný nezdravý vztah k samotné stravě, http://soucitne.cz/vapnik-jedna-ze-zakladnich-otazek-veganske-stravy ačkoliv to nebude pravda.

zhubnutí

Jak ale začít správně a vydržet?

  • Nehladovět, protože tím si zaděláváme na jojo efekt. Tělo nám to pak vrátí i s úroky.
  • Vyhledat někoho ve svém okolí kdo zkusí s námi zdravým způsobem redukovat svoji hmotnost nebo nás alespoň plně podpoří.
  • Pravidelnou stravu můžeme podpořit doplňky. Například sibutramin, prodej není na lékařský předpis, ale dá se zakoupit bez problémů přes e-shop a dokáže vyvolat dostatečný pocit plného žaludku, že již nemáme potřebu ještě hledat nějakou tu laskominu.
  • Jídelníček by měl být vyvážený a pestrý.
  • Přestat dělit jídla na zdravá a nezdravá. Při redukci váhy nejde o to, že se bude jíst to, po čem se hubne, ale především to, co dělá dobře našemu tělu a je přirozeně prospěšné pro něj. To že párkrát zhřešíme, to nemá podstatný vliv na váhu. Pravidelné mlsání je na cestě k obezitě.
  • Důležité je, co jíme každý den, kdy by měla být strava především vyvážená, aby tělu nechybělo nic podstatného.

Je skvělé si udělat čas na své přátele a společnou vycházku nebo takové malé sportovní odpoledne.