Neplaťte zbytečně

Určitě víte přinejmenším v teoretické rovině, jak to chodí u půjček. Člověk požádá finanční instituci, splní vše, co se tu po něm žádá, a jsou mu poskytnuty peníze, u čehož je současně stanoveno, jakým způsobem, jak dlouho, po jak vysokých splátkách a s jakými úroky či poplatky se vše zase musí splatit. Člověk je zbaven finanční tísně a na oplátku musí dodržet ona stanovená pravidla hry.

Jenže zatímco může být dotyčný rád, že potřebné finanční prostředky získal, s podmínkami, za jakých tu uspěl, už nejednou spokojen být nemusí. A to zejména tehdy, když časem zjistí, že jeho půjčka není zase až tak výhodná, že je k dispozici i něco, co by mu vyhovovalo třeba i daleko lépe.

pět dolarů

Je určitě nepříjemné vědět, že člověk platí víc, než by platit mohl, respektive že nemá jiné podmínky tak dokonalé, jak by je dokonalé mít mohl. Je logické, že to dotyčnému dlužníkovi tu více a tu méně vadí, to podle toho, v jaké je situaci, respektive jaký je rozdíl mezi jeho stávající splácenou půjčkou a její možnou levnější alternativou.

Ale dotyčnému to někdy vadí naprosto zbytečně. Protože kdyby byl tento v obraze, věděl by přece, že existuje i refinancování hypotéky Nebankovní hypotéky, tedy v podstatě možnost vyměnit jeden dluh za jiný, výhodnější.

peníze ilustrace

U refinancování jde vlastně o to, že si člověk zažádá o finančně zajímavější půjčku s tím, že s její pomocí splatí stávající méně výhodnou půjčku. Lze se tím jednoduše zbavit drahého dluhu a nahradit ho půjčkou, jež bude pro dlužníka v nějakém ohledu akceptovatelnější.

Je logické, že když je tu tato možnost, lidé na ni stále častěji sázejí, mají-li všech pět pohromadě. Protože jenom blázen by si nechal nevýhodný úvěr, když si může polepšit. Když může díky refinancování dejme tomu splácet rychleji nebo naopak déle po vyšších nebo naopak nižších splátkách, což mu může vyhovovat více, když může mít nižší úroky nebo dejme tomu získá možnost půjčit si víc než doposud.