Pěstování.


Jak si jednoduše vysadit semínka doma a pak je přesadit do větších květináčů nebo do záhonu. K výsadbě nebudete potřebovat nic speciálního. Postačí vám jen substrát bohatý na vitamíny a látky potřebné k vysázení. Většinou najdete v prodejnách vhodné substráty na výsev. Když si budete vysazovat první zeleninu, jedná se o rajčata, papriky, dále třeba kedlubny, ředkvičky nebo okurky, cukety dýně, růžičkovou kapustu a podobně na výsadbu je toho hodně a můžete si vybrat, zda si vypěstujete sazenice ze semínek, které jste si koupily nebo máte doma schované a ošetřené z poslední sklizně loňského roku. Nebo si zajdete koupit již vysazené a vzrostlé sazenice.

plastove bedny

Samotná výsadba je náročná na čas, a musíte se jí věnovat. Není to jen o tom, že dáte do hlíny semínko a ono vám jen tak vyroste. Takhle, to bohužel nechodí. Je potřeba zajistit dostatečnou vlhkost a dále zavlažování. Pro někoho je jednoduší si zajít určitý měsíc do zahradnictví a tam si koupit jednotlivé odrůdy sazenic. Například rajčata prodávají hned několik odrůd, jestli budete chtít velká nebo cherry rajčata, jestli budou žlutá nebo červená a podobné věci. V zahradnictví je mají před sázené ve speciálních kostkových substrátech, který si jen odloupnete v plastové bedně a dáte do bedny, kterou jste di dovezly nebo do pytlíku a doma si je rovnou zasadíte do záhonu.

plastove bedny

Ovšem, když jste vášnivý zahradník, tak máte rádi, když si semena zasadíte samy a pozorujete, jak rostou a máte radost již prvních lístků, které se proderou hlínou na povrch. Chodíte je každý den kontrolovat a už se těšíte, až se venku oteplí a nastane ten správný čas, kdy je dáte do záhonu nebo do kyblíků. Je jedno, jestli pěstujete rajčata v kýblech nebo v záhonech. Když mají dostatek prostoru, je jim to naprosto jedno. Doma si je můžete vysadit buďto do kelímků od jogurtů nebo si je dát do bedýnky a koupit si podobný substrát, jaký mají v zahradnictvích, ale pro vás to bude cenově nákladnější. Kelímky od jogurtů vám udělají stejnou parádu. Pusťte se do výsadby během března a nic nezkazíte.