Zábava na svatbě

Jak už jsem zmínila ať už jste nevěsta, ženich, svědek či svědkyně, je potřeba na hostině hosty zabavit v odpoledních hodinách, než se rozjede večerní zábava. Za mě je to určitě hezké zpestření celého dne a ostatní se pobaví a nebudou Vám tam už v 6 hodin večer usínat nudou.
Je také na Vaší domluvě se svědky, zda vše připraví oni nebo se budete angažovat také Vy snoubenci. Dle mého názoru je ideální kombinace. Na naší svatbě jsme si část zábavy vymysleli. Meze se určitě nekladou a navíc, je to Váš den a udělejte si jej tak jak uznáte sami za vhodné.
A jaký program tedy vymyslet? Mám pro Vás pár nápadů:Ženich s nevěstou
Svatební losy
Ano to je část, kterou jsme si vymysleli sami. Losy můžete objednat na internetu či si je sami vyrobit. U této možnosti můžete zvolit, zda budou všechny losy výherní nebo ne. Výhry si také vymýšlíte sami. My zvolili variantu, kdy hosti takto od nás dostanou upomínkové předměty na památku, ale také mohou vyhrát tanec s tchýní nevěsty, ženicha apod.
Další možnost, jak losy využít a také jak seznámit svatebčany je uvést do losu čísla. Samozřejmě každé číslo bude 2x. Hosté, kteří budou mít stejná čísla si mohou dát na baru spolu štamprli anebo si například také mohou spolu zatancovat.
Ženich poznává nevěstu/nevěsta poznává ženicha
Toto je taková klasika. Kdy se seřadí vedle sebe několik přítomných dam a nastaví lýtka (samozřejmě se mohou přidat i pánové, pokud budou chtít). Ženichovi se tím pádem zavážou oči a on musí dle lýtek poznat, které je právě to pravé.
V opačném případě to funguje podobně. Nevěstě se zavážou také oči a "osahává pány". U mužského pohlaví si můžete zvolit, zda bude poznávat podle nosu, pozadí či jiné možnosti.
Balónky
Troufám si říct, že tato hra je pro ty, kteří se opravdu ničeho nebojí a jsou pro každou špatnost. Ne každému se toto může právě líbit.
Postaví se židle do prostoru a každému zúčastněnému se uváže kolem pasu nafouknutý balónek. První odvážlivec se postaví k židli, tak aby k ostatním hráčům byl zády a pořádně se o židli opře. Další hráč přiběhne zezadu a snaží se balónek co nejdříve prasknout. Jakmile se mu to povede, zůstává u židle on a za ním přibíhá další a zase zápasí s balónkem. Hra trvá do té doby, než prasknou všechny balónky.Nevěsta a kamarádky
Svatební tombola
Pro některé je to nuda, ale patří to také do té klasiky. Jedná se o standartní pravidla tomboly, jen výhry jsou trošku poupravené. Například: výlet do tater = 2x tatranky, večeře při svíčkách = čajové svíčky a polévka ze sáčku, bonboniéra = kostkový cukr, sada kol = 2x coca cola apod. Nápadům se meze nekladou.
Věřím, že jsem Vám alespoň trošku napověděla a pomohla s nápady. Tak ať se Vaši hosté baví celý den a je tento den ten nejbáječnější a nezapomenutelný.