Bez palet to nejde


Kdyby svět neznal přepravní palety, byl by – jakkoliv se nad tím vlastně nejspíše nikdo nikdy ani nepozastavil – svět o hodně ochuzen. Protože jenom si zkuste uvědomit, kolikrát a na jakých různých místech jste je mohli kdy vidět.
Palety se objevují ve výrobních halách podniků, jsou jich plné sklady lecjakého sortimentu zboží a materiálu, jsou jimi naloženy nákladní automobily, vlaky, lodě i kontejnery. A všichni, kdo je k tomuto účelu používají, dobře vědí, proč tak činí.
Bez palet to nejde

Prostě proto, že používání takových palet šetří námahu i čas.
Vždyť oč je jednodušší přemístit paletu naplněnou tovarem, než to, co je na ní tradičně naloženo, přenášet kus po kuse v rukou! Oč je její použití výhodnější při nakládce, než by bylo skládání jednotlivých výrobků v naději, že se snad během přepravy nesesunou a nepoškodí! Oč by byla nepřehlednější situace ve skladech, kdyby nebyly jednotlivé náklady uskladněny na paletách, ale rozloženy tak, jak zrovna komu přišly pod ruku!
A to je jenom několik výhod, jimiž se právě palety vyznačují.
žába na paletách

Ovšem představit si lze i přednosti další. Třeba to, že lze zboží na normovaných paletách efektivně nakládat na normovaná vozidla, aby na těchto zbytečně nezůstával nevyužitý prostor, nebo to, že jsou některé typy takových palet zhotoveny právě pro to, aby se efektivně využil prostor železničních vagonů, kontejnerů a kdo ví, čeho všeho ještě.
Ovšem palety nemusí být unifikované. Pořídit si lze klidně i rozměry a vlastnosti zcela atypické, takové, jaké se hodí tomu kterému výrobci či dopravci pro ten který účel. Každému co jeho jest.
A tak se stačí obrátit na jejich výrobce, respektive údržbáře a opraváře, a objednat si, co je libo. Všem přáním zákazníků lze vyhovět, ať už se jedná o rozměry, nosnost či další charakteristiky.
A ať někdo používá přepravní palety, europalety, standardní palety, atypické palety nebo dejme tomu gitterboxy, neprohloupil.
Protože tyto výrobky poskytují skvělé služby. A když je zrovna neposkytují, vždy je lze efektivně uskladnit. Navršeny na sebe nezabírají příliš místa a jsou kdykoliv připraveny k dalšímu použití.