I prodejna zdravé výživy se může chovat ekologicky


Ekologie je pojem, který dnes hýbe světem. Jestliže se vezme tato problematika za správný konec, a nejedná se o zvrácený a nebezpečný ekoterorismus, pak je to rozhodně přínosné pro celou společnost. Ekologicky se vlastně může chovat kdokoli z vás, ať už se zabýváte čímkoli. Jedním z příkladů může být i prodejna zdravé výživy, která balí a odesílá zboží svým zákazníkům při nákupech přes e-shop.

kartonová lepenka

Ekologické obaly – když se balí zboží do krabic, využívá se k tomu dostupný výplňový materiál. Po ruce většinou bývá bublinková fólie nebo kartonová vlna. Tyto materiály se však po vybalení zboží samotným zákazníkem ocitají kontejnerech na tříděný odpad, a poté putují do recyklačních linek. Tam se z nich vyrábí plastová drť, ale spotřebuje https://auto.idnes.cz/tesla-semi-musk-elon-tahac-kamion-d47-/automoto.aspx%3Fc%3DA171128_095804_automoto_fdv se k tomu poměrně mnoho elektrické energie. Jistou možností je balit zboží do ekologických obalů https://www.balteto.cz/, které jsou vůči přírodě šetrnější. A můžeme si tu uvést dva příklady:

balení vajec

Ekologický výplňový polštářek – tyto nafukovací polštářky jsou na rozdíl od polyetylenu plně biologicky rozložitelné v přírodě a nejedná se o problematické mikroplasty. Mohou se bez problémů vložit do zeminy na kompost a vypěstujete na nich třeba brambory, které taktéž můžete svým zákazníkům nabízet.

Ekologický kraftový papír – tento typ fixačního papíru je zhotoven tak, aby se v přírodě opět plně rozložil. Neobsahuje zbytečné příměsi, jako jsou barviva a bělidla, což bývá doménou například kancelářského papíru nebo tapet a papírových fólií. Kraftový papír sice vypadá velmi nevzhledně, je spíše hnědý, takže může budit dojem, že jde o nějaký zašpiněný a použitý karton, ale zašpiněný určitě není, pouze není vybělený chlórem, což je opět ekologičtější přístup.

Ekologická lepicí páska – velký problém při recyklaci odpadů jsou plastové lepicí pásky. Můžete je nahradit páskou papírovou, plně rozložitelnou, která obsahuje ekologické speciální lepidlo aktivovatelné tlakem, takzvané lepidlo Hotmelt. Některé papírové lepicí pásky dokonce obsahují lepidla na bázi plně rozložitelného rostlinného klihu.