Jak si dobře zorganizovat stěhování v Děčíně

Stěhování Děčín může být vaším nejhorším zážitkem v životě, ale také na něj můžete vzpomínat v tom lepším světle, jako na dobře zorganizovanou a promyšlenou akci.

Přípravné práce bývají nejdůležitější

Do přípravné fáze před přestěhováním domu nebo bytu se započítává především balení věcí do krabic, rozmontování nábytku a administrativní úkony spojené se změnou bydliště a adresy. Nové doklady za vás zkrátka nikdo nevyřídí a některé instituce budete muset navštívit osobně, i když je možné leccos zvládnout z pohodlí domova.

Pravčická brána

Třídění věcí je něco jako generální úklid – každá stěhovaná zbytečnost vás okrádá o energii, vyplatí se balit do krabic již vytříděné předměty a ty nepotřebné včas vyhodit nebo je darovat či prodat. Uvidíte, jak se vám uleví od zbytečných starostí.

papírová krabice

Možnost vymalovat byt předem – značnou úlevou je situace, kdy máte možnost nové bydliště předem vymalovat. Pokud to jde, využijte této situace, zabydlování pak bude snadné a velmi rychlé. Navíc malování bytu s věcmi v krabicích je depresivní, neboť je stále musíte přemísťovat a překračovat.

Možnost položit podlahové krytiny předem – značnou úlevu pocítíte i tehdy, budete-li moci položit koberec, plovoucí podlahu, dlažbu, vinyl či palubky v prázdném bytě. Lépe se tak soustředíte na práci, odpadne neustálé přenášení věcí a do takto připraveného terénu bude přestěhování o další stupeň příjemnější. Vymalovaný byt a hotová podlaha jsou základ, který pak oceníte v každém případě.

Nezapomínejte na vztahy se sousedy – řídit se heslem „po mně potopa“ a otrávit sousedy ve vašem stávajícím bydlišti je hloupost, které byste se neměli dopustit. Nikdy totiž nevíte, kdy se s jakými lidmi ještě v životě potkáte. To samé platí i pro nové působiště, velmi záleží na tom, jak se „uvedete“ hned ve stěhovací den. Buďte ohleduplní, oznamte svůj stěhovací záměr v předstihu a omluvte se za případné potíže s hlukem, s výtahem atp.