Lze sehnat levné ubytování v Praze?

Mnoho lidí, kteří se chystají studovat na vysoké škole či shání zaměstnání, se poohlíží po Praze. A není divu, platí za místo, kde jsou nejlepší školy a kde je také nejvíc pracovních příležitostí, o platu nemluvě.

Problém ovšem může nastat, pokud člověk není místní. Pokud nechce dojíždět, což rozhodně není pro každého, pak si musí sehnat ubytování. A jejich ceny jsou v Praze zdaleka nejvyšší, a to ať už se bavíme o koupi vlastní nemovitosti nebo o bydlení v pronájmu.

balkon1

Faktem je, že levné ubytování v Praze seženete jen těžko. Ano, je to možné, avšak pouze s velkou dávkou štěstí. A to navíc počítejte s tím, že takovéto cenově výhodné bydlení bude s velkou pravděpodobností někde na periferii. Pak je potřeba řešit dostupnost dopravy a také otázku, zda nebudete trávit delší dobu jízdou přes Prahu, než kdybyste jeli autem z místa vašeho současného bydliště.

Je potřeba se také koukat, zda na daném místě dopravní dostupnost vůbec je. Popřemýšlejte, čím se budete do školy či do práce dopravovat. Vlastním autem? Pokud ano, povede vaše cesta přes ulice, které bývají ve všední dny ráno ucpané, jako je například Evropská?

hypoteka3

Nebo se spolehnete na systém městské hromadné dopravy, který je, přes všechny svoje chyby, poměrně dobrý? V tom případě si zjistěte, zda budete muset přestupovat či měnit dopravní prostředky, například přesedat z metra na tramvaj.

Jak je vidět, musíte do ceny vašeho bydlení započítat mnohem víc než cenu bytu či nájmu samotnou. Je třeba započítat i další náklady, jako jsou ty na dopravu či jiné výdaje s tím spojené.

Není pochyb o tom, že většina domů a bytů v Praze je rozhodně na té dražší straně, a když se vám podaří najít nějaký levný, dá se to považovat prakticky za zázrak. Přesto přemýšlejte, než do dané nemovitosti investujete. Koneckonců, cena opravdu není vše, a ta nízká obvykle přichází s háčkem. Buďte na to tedy připraveni.