Poznejte zázraky bio kosmetiky

Pokud Vás zajímá ekologie a není Vám lhostejná příroda a její krásy nebo chcete pro svoji pokožku či Vašeho dítěte něco šetrného, jistě se rádi dozvíte více o kosmetických bio produktech. Pojďme si přiblížit, co to vlastně biokosmetika vůbec je. Tímto pojmem můžeme nazvat jakoukoli kosmetiku, která obsahuje v maximální možné míře složky získávané výhradně z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo ze sběru, který je velice důkladně kontrolován a jejich lokality se pečlivě vybírají.

krém a ruce

Takže žádná syntetická hnojiva a přípravky proti škůdcům při pěstování rostlinných surovin, které obsahují pesticidy. Také nesmí být tato kosmetika testována na zvířatech a zakázané je i používání surovin z mrtvých zvířat. Poslední podmínkou je, že nesmí obsahovat geneticky modifikované organismy. Pak dostane daný produkt certifikát, že vše prošlo výše uvedenými podmínkami a splňuje tak vše potřebné pro nálepku ekologický/bio kosmetický produkt. Nebo lze jej pojmenovat i jinak. Organický, 100% natural, čistě přírodní a podobně. Spousta kosmetických výrobků je takto pojmenována, ale přitom obsahují syntetické vůně a chemikálie nebo jiné konzervanty a toxiny. 

kosmetické štětce

Je tedy důležité, pokud chcete mít opravdu jistotu, že používáte bio produkt v rámci kosmetiky, pročíst a zjistit si o tom potřebné informace například na internetu. Zjistíte tam, které certifikační známky se používají nejčastěji a jsou ověřené a také seznam s podrobným popisem zakázaných látek pro biokosmetiku. Tyto produkty jsou velice rozšířeným tématem mezi maminkami. Jelikož dětská pokožka bývá velice citlivá, je žádoucí poskytnout jí tu nejlepší péči. A tím pravé biokosmetika je. Je jemná, šetrná, nedráždí kůži zbytečnými látkami, bez kterých se kosmetické výrobky hravě obejdou. Prostě přírodní! A důležitá věc na závěr. Samozřejmostí je, že obaly jsou recyklovatelné. Nutností tedy je, správná likvidace po spotřebování výrobku. 

Příroda je šetrná k nám, takže buďme i my k ní, o tom to celé je!