Co je vůbec hypotéka bez registru

Mít vlastní dům či byt je snem asi každého člověka. Ne všichni však máme dostatek financí, abychom si jej mohli bez potíží splnit. Pro takové případy jsou tu hypotéky. Jedná se o účelové půjčky, určené právě na koupi či rekonstrukci předem dané nemovitosti. Tou může být rodinný dům, byt nebo i stavební pozemek.hromádka bankovek

Pokud se začnete o toto téma hlouběji zajímat, zjistíte, že hypoték existuje mnoho druhů. Ty se liší především v nejrůznějších detailech podmínek, za jakých jsou poskytovány. Jedním z nejpopulárnějších v dnešní době je hypotéka bez registru. Jaký je tedy rozdíl mezi ní a tou běžnou?

Pokud jdete zažádat o klasickou hypotéku, pak musíte také doložit, že jste schopni danou částku splácet. To uděláte pomocí doložení vašeho měsíčního příjmu a dokladem o zaměstnání. To obvykle představuje výplatní páska a pracovní smlouva.

Dále bude vaše jméno a rodné číslo prověřeno v registru dlužníků, kde jsou všichni, kdo mají nebo měli nějaké nesplacené pohledávky. Je pravda, že se tam nemusíte dostat vlastní vinou, avšak i tak jste považování za potenciálního neplatiče a tím rizikového klienta. Teprve na základě těchto údajů vám bude případně schválena.hrst zmuchlaných bankovek

U hypotéky bez registru to funguje trochu jinak. Zde sice musíte doložit svůj měsíční příjem, avšak co se týče seznamu dlužníků, zde je poněkud rozdíl. Nejste v něm totiž prověřováni. To znamená, že i když tam máte třeba záznam, stále na tuto hypotéku dosáhnete.

Jistě, pro společnost, která ji poskytuje, to představuje určité riziko. To je však alespoň částečně vyváženo tím, že jsou zde vyšší úroky i poplatky, zvláště ty z prodlení. Proto před podáním žádosti musíte sami sobě upřímně říci, zda skutečně budete schopni svým závazkům dostát. Není na škodu sednout si s tužkou a papírem a všechny příjmy a výdaje si spočítat. Vyhnete se tak mnoha nepříjemnostem i případné ztrátě peněz.