Dopřejte rodičům bezpečný spánek


Inu, když nastane ona chvíle, kdy je Vašim rodičům ouvej, zdraví mají podlomené, a navíc soběstačnosti ubývá, potom je na dětech, aby se o ně postarali. Na druhou stranu určitě slyšíte mnoho dospělých, kteří se vymlouvají na spoustu práce a nedostatku času. Věřte, že i takové pracovní nasazení se dá kompenzovat pomocí jinou.
odpočinek důchodců.jpg
Jestliže nemáte dost času na to, abyste věnovali adekvátní pomoc svým rodičům, kteří Vám v době své největší síly a stejné pracovní zátěže, jako máte nyní Vy, dali vše potřebné, potom jim alespoň zvelebte bydlení tak, aby nemuseli vynakládat mnoho sil na obyčejný život. Aby se nemuseli bát toho, že např. při nevhodném nábytku v bytě si mohou způsobit úrazy.
Když se, např. zaměříte na postel 90×200 cm, která je výrobcem určena právě pro seniory, určitě zabráníte tomu, aby se Vašim rodičům stal zbytečný úraz. Spadnout z postele během nekontrolovatelného spánku je pro mnohé seniory přímo fatálním problémem! Úraz, který by následoval, by změnil život nejen Vašemu rodiči, ale i Vám.
· Chtěli byste, aby Váš rodič trpěl v nemocnici bolestmi a upoutáním na lůžko?
· Chtěli byste denně nemocnici navštěvovat?
· Chtěli byste trávit svůj volný čas nejen v nemocnici u nemocničního lůžka, ale i na nákupech drobností, které Váš rodič bude potřebovat?
Kdo by to chtěl, viďte? Jsou to ale hloupé otázky!
panák na posteli.png
Právě proto takovým scénářům předejděte!
Co Vám to udělá, když se začnete více zajímat o zdravotní potíže svých rodičů? Když je vyslechnete? Když jim trpělivě věnujete kousek ze svého času? Když jim pomůžete tím, že pořídíte postel 90×200 cm určenou pro bezpečný spánek seniorů se zdravotním problémem? Určitě jim spadne kámen ze srdce, když budou vědět, že mohou usnout bez stresu z toho, že se mohou ocitnout během noci na podlaze se zlomeninou, nebo nějakým hrůzným otřesem?
V takovém období stáří poskytnete svým rodičům medvědí službu!