Vánoční půjčky

Narozeniny, svátky, speciální příležitosti, nebo například Vánoce mají být hezkou chvílí s vašimi blízkými a lidmi, co máte rádi. Bohužel pro spoustu lidí je to hodně starostí navíc, ať už kvůli chystání, zařizování, nebo což je největší problém – penězům.
Musíme se zadlužit?
 Vezmeme si například již zmiňované Vánoce. Nákupy jídla na štědrý večer, nádherný stromeček se samozřejmě krásnými ozdobami nebo hezké dárky, které pod ním budou čekat. Díky, řekněme filmům a reklamám je tohle očekáváno. Spousta lidí kvůli tomu utratí peníze, které nemají, za věci, které ani nepotřebují. Berou si nejčastěji rychlé půjčky s vysokým úrokem.Vyrobené vánoční ozdoby.jpg
 Rodiny si napůjčují peníze, aby udělaly svým dětem hezké Vánoce a koupily jim třeba nový telefon. Ale kdyby počkaly řekněme na povánoční výprodej, tak by ušetřily nemalé peníze. Přeci jen už je lepší počkat pár týdnů, než celý rok splácet Vánoce a než doplatíte půjčku, tak jsou hned další. Nejspíš to bude znít jako klišé, ale Vánoce nejsou o drahých dárcích a nejnovějších věcech, i když společnost to nastavuje bohužel trošku jinak.
 Stejně tak krásnou vánoční výzdobu můžete mít bez utrácení tisíců korun. Stačí troška představivosti. Můžete se svými dětmi či klidně sami udělat vločky z papírů, pokusit se něco uplést ze slámy. Určitě máte doma ještě ozdoby z minulých Vánoc. Použijte je a jestli chcete něco trošku nového, tak si je přebarvěte nebo přizdobte sami. Co víte, třeba vás to bude bavit a budete mít nový koníček. Světýlka bohužel budete muset koupit, ale pořád lepší kupovat jednu věc než vše.Zlaté prasátko pokladnička.jpg
 Svátky jsou o chvílích, které mají být hezké a příjemné. Ne takové, abyste se trápili a lámali si hlavu nad tím, kde na ně vezmete. Radši berte jako dárek čas strávený s rodinou a dopřejte si něco až po nějakém našetření. Přeci jen k čemu je dávat a dostávat dárky, když vás jen trápí a nepřináší radost.