Hlubinná psychoterapie je forma alternativní psychoterapie


Hlubinná psychoterapie je určitá forma alternativní psychoterapie a je mnohem účinnější a zahrnuje komplexní přístup terapeuta ke klientovi, než samotná hypnóza. Lze ji vzdáleně přirovnat k jakési hypnóze, kterou ale nemůže dělat kde kdo. Musí to být skutečně proškolený a empatický odborník, který již při pohledu na klienta dokáže z jeho chování, pohybů, řeči rozklíčovat problém, se kterým zákazník přišel a o kterém on sám ani neví …

spirála mandala

Jedná se o psychoterapie praha 4 zcela bezpečnou a regulérní terapii, která je komplexnější než „pouze“ běžná regrese. A dokáže proto mnohem více pomoci a dobrat se k jádru problému. Neléčí tak následky, ale nachází a otevírá nevědomí, ve kterém je skryt problém, se kterým se člověk potýká mnohdy i celý život. Tím, že je problém uschován a léty si přímo vypletl hnízdo ve vašem podvědomí, o kterém vaše hlava nemá ani potuchy, vy sami ho pravděpodobně nedokážete rozplést.

Ale pokud jste citliví a vnímaví, začnete si všímat dějů, které se vám neustále opakují a i když je nechcete a otravují vám život, stále se s nimi potkáváte, i když třeba v jiné formě. Můžeme si uvést příklad, když muž si stále vybírá dominantní partnerku, se kterou není šťastný. Rozejde se s ní, ale přitáhne ho opět energická a striktní partnerka a tak se kolotoč neustále opakuje.

blokuje štěstí

Pokud spolu s psychoterapeutickým odborníkem – za jeho vedení a pomoci – necháte nahlédnout do vašeho podvědomí, můžete si uvědomit, proč to stále děláte a tak opravit vzorec svého chování.

Hypnózy se není třeba obávat.

Jistě jste zaslechli mýty, kdy z klienta „udělal doslova loutku“ jeho psychoterapeut. Jsou to skutečně fámy a mýty. Žádný odborník v psychologii a psychoterapii vám toto nepotvrdí. V první řadě se musí jednat o vzájemnou důvěru, kterou lze posílit právě empatií, zkušenostmi, vírou a snahou chtít svůj stále se opakující problém řešit a v konečné fázi ho i vyřešit.