Nejbezpečnější hry pro vaše děti

S faktem, že si naše děti chatují s kamarády přes internet přes různé skupiny jsme se už smířili. Musíme je sice neustále mít pod dohledem, ale dopřejeme jim ten čas na mobilu či počítači k trávení jejich volného času. Alespoň tedy části jejich volného času. Není dobré děti nechávat celý den na mobilech či počítačích.
Vánoce se nám kvapem blíží a vy nevíte, co pořídit vašim dětem. Téměř každé dítě má v oblibě nějakou hru. Buďto ji vidělo hrát u kamaráda, vidělo nějaké video z této hry a chce ji hrát taky. Kvalitní hry na internetu nejsou nikdy zadarmo, takže pro ně budete muset nějaké ty prostředky vynaložit.  Jaké hry jsou pro vaše dítě bezpečné jak z hlediska obsahu, tak z pohledu ochrany bezpečí?The sims, dům, dítě.png
The Sims 4
Simíky znají nejen děti, ale také dospělí a někteří je dokonce stále hrají. Na YouTube existuje nespočet dospělých osob, které stále natáčí zajímavá video z této hry. Je velice propracovaná a zábavná pro všechny věkové kategorie. O co v této hře jde? Je to takový simulátor všedního života. Takzvaní simíci, nebo-li vámi vytvoření avatarové žijí ve zvoleném městě, stárnou a žijí životy, které jim vy předurčíte. Dítěti tato hra pomůže k pochopení hodnoty peněz, jelikož na vše je třeba si tvrdě vydělat prací, pak také odpovědnosti, kdy simíci musí plnit dané úkoly.
Dokáže také rozvinout schopnost vnímání a konstruktivního myšlení. Pak hlavně fantazie při tvoření svých vlastních domů, zahrad, interiérů… Tato hra se může pěkně prodražit. Potřebujeme základní hru, která se cenově pohybuje v relaci několika stovek, ale pak si i můžeme dokoupit různá rozšíření a balíčky, které zpestří samotné hraní. Jako například mazlíčci, roční období, nebo upíři a podobně. Záleží na tom, jak moc chcete do této hry investovat a co by se vašemu dítěti hodilo.
Star Stable Online
Tato hra je spíše pro dívky, které mají rády koně a dobrodružství. Tato hra je plně přístupná pro děti a její systém je velice zabezpečen. Jak už název napovídá jedná se o online hru. Což znamená, že se v ní hráči mohou vidět, chatovat si v reálném čase… O co v této hře jde? Je to takzvaná Openworld hra. Hrajete za vámi vytvořenou postavu a koně, na kterém plníte zajímavé až mystické úkoly. Cestovat se dá po celé otevřené mapě, která se téměř každý rok rozšiřuje. Každou středu je pak do hry přidán nový obsah. Hráč pak může tedy do nekonečna plnit nespočet úkolů, které jsou přidávány průběžně a může si zde najít třeba i kamarády. Stejně jako ostatní hry i tato vyžaduje dohled rodiče nad dítětem, aby nechtělo sdílet své osobní informace s neznámou osobou.děti, počítač.jpg
Ani tato hra není zadarmo. Dá se hrát bez placení do úrovně pět, pak máme možnost si koupit členství, které se pohybuje v ceně kolem sta korun (základní). Pak se hned můžeme pustit do objevování celého herního světa.
Her pro děti je v dnešní době mnoho. Zde jsou vybrané ty nejhranější a nejfrekventovanější právě u dětí. Hodí se zejména, pokud nechcete nechat své dítě hrát neověřené a násilné hry.