Pilates nabízí pořádné protažení!

Snažíme se udržet štíhlou postavu, ovšem naše váha, zrcadlo, a také výpočty BMI kalkulačky nám stále připomínají, že máme pár kil navíc. Chtělo by to nějaké účinné cvičení! Ale jsme stále „v jednom kole“ a času je málo. Co s tím? Tak co třeba konečně vyzkoušet pilates!

Dá nám „do těla“

Pravděpodobně každý z nás, kdo toto cvičení vyzkoušel, rychle pochopil, že nejde jen o nějaké lehké „povalování na podložce“. Pokud ho totiž provádíme správně a pravidelně, tak své tělo můžeme velmi účinně zpevňovat a tvarovat! Protáhneme i svaly, o kterých ani nevíme, že existují. A když si vezmeme na pomoc ještě balanční pomůcky, jde opravdu o pořádný trénink! Tukové polštářky rychle mizí!

žena na podložce

Nezabere moc místa ani času

Pilates můžeme praktikovat skoro kdekoli. Sami doma i ve skupině v tělocvičně. Stačí jen podložka na cvičení a vhodné oblečení. Pokud nám vyhovuje cvičení o samotě, zaměříme se v začátcích především na správné provedení cviků. Když informace z knih nebo videí na internetu přeci jen nestačí a nejsme si jisti, je vždy dobré navštívit alespoň několik základních lekcí pod vedením odborníka. Cvičení doma je pak skvělou volbou například pro maminky po porodu. Dostane je do kondice a mohou k němu využít třeba čas, kdy jejich miminko spí! Pomáhá těm, kteří při práci či sportu zaměstnávají jen některé svalové skupiny. Vyrovnává disharmonii, která tím těle vzniká. „Zapomenuté“ svaly znovu posílí. A podporuje správné držení těla. Hodí se zkrátka pro všechny. Ženy i muže, mladší i starší!

žena s plochým břichem

Pomáhá udržet psychické zdraví

Kniha o pilates, která toto cvičení i jejího autora (Joseph Pilates) celosvětově proslavila, se jmenuje „Kontrola“. Je to název výstižný. Při této sportovní aktivitě totiž provádíme vědomé, kontrolované pohyby. Je potřeba se soustředit na správnost provádění jednotlivých cviků i na správné dýchání. Nemáme čas myslet na starosti, shon a stres. Naše mysl si odpočine a načerpáme posílíme duševní zdraví!

Příjemný bonus

Pilates posiluje a prokrvuje samozřejmě i svalové partie, které jsou důležité při sexu. Tělo se umí více uvolnit a prožitek je mnohem kvalitnější!