Strašidlo Cantervillské

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, ale to neznamená, že se nedá užít ještě něco – no prostě Něco s velkým „N“, o čem pak vaše děti budou s nadšením vyprávět svým kamarádům a spolužákům ve škole. Zapátrejte na webových stránkách strasidlonazamku.cz a vyberte si hrad nebo zámek, kde jste ještě nebyli, nebo byli, ale vyhovuje vám termín a místo konání představení. Vstupenky na divadelní komedii Strašidlo Cantervillské od Oscara Wilda je možné zakoupit jen online přes internet. Dozvíte se zde i další užitečné informace.

nádvoří zámku Hluboká

V kouzelném prostředí hradů a zámků – na jejich nádvořích, můžete prožít kousek dávné historie, minulosti. Přenést se do doby, kdy lesy byly hluboké a tmavé, tedy jako stvořené pro nejrůznější skrýše strašidel. Na hradech a zámcích se bydlelo, žilo, v podzámčí také. Jaké to bylo v těch dávných časech, jak se takové strašidlo dostalo do nedobytného hradu či dobře střeženého a zabezpečeného zámku? To vám přiblíží, až se zešeří, aby to mělo tu nejsprávnější atmosféru, ono divadelní představení. A protože v srpnu navečer sem tam už strašidelně profukuje a někdy i zahřmí, budete se asi bát o to více. Ale nebojte, také se i zasmějete, protože vše se zde řeší s úsměvem a humorem. V nejhorším vás kastelán určitě ukryje v nějaké zámecké nebo hradní komnatě. V případě zhoršeného počasí je doporučeno vzít si místo deštníku pláštěnku a přibalit deku.

zámek Hluboká

Jak příběh začíná? Lord Cantervill prodává zámek americkému vyslanci Hiramu B. Otisovi. Netají se mu ani s tím, že na zámku straší. Vyslanec je i tak rozhodnutý, že zámek koupí. Když se pak jeho rodina nastěhuje, začínají se dít zvláštní věci. Například, že jeho žena – paní Otisová, objeví na koberci rudou skvrnu. Odtud se odvíjejí další záhady a události, které vás jistě vtáhnou do tajuplného děje. Tedy hodně odvahy a hezkou zábavu!