Vybíráme zájezd k moři

Než si vyberete pobytový zájezd pro letošní léto, v klidu si doma nad stránkami katalogů cestovních kanceláří zjistěte důležité informace:

mořská pláž

Jak daleko to budu mít na pláž?

 

Bude se mi chtít ve 40 ti stupňovém vedru chodit 500 metrů k vodě? A když mám děti, budu chtít s sebou tahat nafukovací kola, kyblíčky, lopatičky a další věci. Proto se včas doma rozmyslete a vyberte si hotel co nejblíž pláže.

rodina u moře

 

Je v destinaci rušno nebo je hotel na klidném místě?

 

 V katalozích cestovek můžete narazit na různé popisy místa vaší vysněné dovolené. Často tam bývají uvedené „na rušném místě“, „klidné místo“, „pro rodinnou dovolenou“, „v centru“.

Pokud upřednostňujete klid a máte malé děti, chcete si na dovolené především odpočinout bez jakéhokoliv hluku a chcete se zaposlouchat jen do zvuků šumění mořských vln, vyberte si hotel na klidném místě. Bývají většinou umístěny stranou od hlavních center měst, letišť a zábavných středisek.

 

Chcete si dovolenou užít, a ne se jen nudit? Pro vás jsou tu hotely v rušných střediscích, kde zábava pulsuje do pozdních nočních hodin.  V blízkosti hotelu jsou diskotéky, noční kluby, karaoke bary.

Upřednostňujete menší rodinný hotel nebo velké hotely se spoustou dalších atrakcí – skluzavek, bazénů, whirlpoolů a prolézaček, aby se mohly vaše děti vyřádit? V menším rodinném hotelu budete mít větší klid. Velké hotely se budou líbit capartům, kde se zabaví a vy můžete odpočívat u hotelového bazénu. Velké hotely mívají taktéž hlídací koutky s animačními programy v různých časech během celého dne.

 

Jak dlouho bude trvat transfer z letiště do hotelu?

 

Přistáli jste po pár hodinách letu konečně na ranveji a chcete si co nejdřív užívat mořského vzduchu a také si už odpočinout? Na to myslete doma a vyberte si hotel, který je časově nejblíž od letiště. Když určitě víte, že cesta delší než 30 minut by vás zbytečně unavila, není o čem přemýšlet. Hotely nepříliš vzdálené od letiště jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, protože nechcete prodlužovat už tak náročné cestování a chcete se co nejrychleji ubytovat.