Vyrobte si vlastní svíčku

Svíčky z pohodlí domova můžeme vyrábět hned z několika materiálů. Například z gelu, včelího vosku či parafínu, u kterých máme možnost svíčky i tvarovat.
Co budeme k výrobě svíček potřebovat? To je poměrně jednoduché, jelikož se jedná pouze o pár věcí, které by neměli být v žádném případě problém sehnat.
Včelí plástev
Potřeby k výrobě svíček
Knoty
Ať se rozhodneme pro kterýkoliv materiál, ze kterého budeme svíčku vyrábět, nesmí nám chybět to hlavní, a tím je samozřejmě knot. Knoty můžeme koupit v metráži, ale také už přichycené ke kovovému plíšku. Toto řešení je jednodušší především z důvodu manipulace. Kovový plíšek přichytíme na dno nádoby, do které budeme hmotu lít a druhý konec držíme uprostřed. Abychom knot nemuseli přidržovat dokud hmota neztvrdne, můžeme ho přichytit například dvěma dřívky, které položíme na vršek nádoby. Pokud nejsou dřívka, lze využít i kolíčky na prádlo či třeba příborový nůž, zkrátka co nám domácnost nabídne a půjde tím knot chytit. Kde takový knot koupit? Na internetu, obchodech pro kutily či včelařských potřebách. Knot vybírejte dle toho, jak chcete mít velký průměr svíčky. Čím větší průměr, tím širší knot.
Svíčka v nádobě
Nádoby a formičky
Dále budeme potřebovat nádobu, do které svíčku usadíme. Může se jednat o jakoukoliv skleněnou nádobku, ať už z vyhořelé svíčky, staré skleničky, sklenky od hořčice atd. V tomto se fantazii meze nekladou. Samozřejmě by se mělo jednat o nehořlavý materiál, aby nás svíčka nestála například celý dům. Další možností jsou různé formy na svíčky. Můžeme vytvořit klasické svíčky na věnec, do svícnů či jiných dekorací, ale i nepřeberné množství figurek od zvířátek po autíčka. Formičky bývají většinou silikonové a po vytvrdnutí vosku či parafínu se pouze vyklopí a svíčka je na světě.
Materiál
Svíčků můžeme vylít z vosku, parafínu či si vytvořit gelovou. Gelové svíčky můžeme pouze vlévat do nádoby, ve formičkách by nám to moc nefungovalo. K výrobě gelových svíček jsou výborné různé dekorace ve formě kamínků, korálků, sušeného ovoce, ale třeba i koření.
Vosk nebo parafín?
U obou variant je výroba svíčky stejná. Parafín je určitě snáze sehnatelnější a především levnější. Nicméně vůni pravého včelího vosku se rozhodně nevyrovná. V případě, že se rozhodneme pro vosk, dá se sehnat stejně jako knoty v obchodech se včelařskými potřebami a kdo zná nějakého včelaře osobně, má o starost méně.
Čím oživit svíčku?
Naši tvorbu můžeme ještě zpestřit různými vonnými esencemi nebo si svíčky obarvit dle své fantazie za použití tekutých barev přímo k tomu určených. Možností v tomto tvoření je nespočet a každý se v něm určitě najde.