Dejte zelenou e-knize!

Je známo, že kniha neodmyslitelně patří mezi symboly moudrosti. Umí v nás probudit nejrůznější pocity a nabídnout pohled do jiného světa, díky kterému nás vtáhne do děje nebo přivede k zamyšlení nad daným tématem.
kniha pod brýlemi
Jak šel čas, technika pokročila a najednou je tu kniha v elektronické podobě, a přesto většina lidí je věrná papírové podobě. Ano, klasická kniha bude vždy lepší a díky bohaté historii vzácnější, ale co takhle udělat kompromis, a používat obě její varianty?
Pokud dáváte přednost koupi knihám než půjčovaným z knihoven, jistě se vám police těmito poklady jen plní a na nové není žádné místo. Ale kam s novými kousky, aniž byste je měli dát pryč ty staré? Jednoduchým řešením je čtečka e-knih, a to z několika důvodů. Je lehce uskladnitelná, přenosná, a vejde se do ní celá hromada knih. Také je finančně výhodnější, jelikož knihy v elektronické podobě se dají na internetu najít jednoduše, což je skvělé v mnoha ohledech.
Další výhodou je, že když jsme někde na cestě a kniha se nám nebude líbit, stačí ji odstranit a můžeme si s klidem číst jinou. Dnes v obchodech najdete širokou škálu nabídek různých čteček, takže se nebojte, že si nevyberete podle svého vkusu (např. s černobílým nebo s barevným displejem, s osvětlením nebo bez něj). Displej čtečky je upraven ta, že chrání náš zrak. Dříve jsme také preferovala papírovou podobu, ale po jisté době jsem zjistila, že čtečka je praktičtější.
kindle venku
Samozřejmě nic nenahradí její tzv. starší sestru, která prošla dlouhou cestu, než se dostala do dnešní podoby, kterou tak dobře známe. Je to nepopsatelný pocit držet knihu v rukou, dotýkat se jejího hřbetu, prolistovat si stránky, ze kterých je cítit její stáří.
Ale čtečka má taky své kouzlo, a proto si myslím, že bez výčitek můžeme používat obě varianty. Tak s chutí do toho a zkuste ji dát šanci!